Головна > Новини > Вступив в дію «Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки»

Вступив в дію «Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки»

9 Червня 2015

Офіційний вісник України" від 5 червня 2015 року № 42У черговому номері бюлетеня "Офіційний вісник України" від 5 червня 2015 року № 42. опубліковано постанову «Про затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки». Цим самим вступає в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року № 321, яка дозволяє переводити безкоштовно дачні будинки, які відповідають державним будівельним нормам у житлові.

Згідно з постановою про переведення дачних і садових будинків, які відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки безкоштовно здійснюється органами місцевого самоврядування села, селища, міста, із якими пов’язані адміністративно або територіально дачні поселення та садівничі товариства.

Для переведення дачного або садового будинку у жилий будинок, власники або уповноважена ними особа подають до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, а у разі відсутності у сільській раді виконавчого органу – сільському голові такі документи: заяву за визначеною формою, копію документу про право власності на дачний чи садовий будинок, письмову згоду співвласників на переведення такого будинку у жилий та звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам (замовити звіт можна тут).

За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів місцева рада протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову у переведенні.

У триденний строк власникові повідомляють про рішення по переведенню дачного чи садового будинку у жилий будинок.

У разі відмови згідно із пунктом 4 цього Порядку у переведені дачного чи садового будинку у жилий будинок власник має право повторно подати документи до відповідного органу влади.


Повернення до списку