Головна > Новини > В Україні набула чинності будівельна амністія

В Україні набула чинності будівельна амністія

26 Травня 2015 АмністіяЗ 26 травня набув чинності порядок безкоштовного оформлення прав власності на нерухоме майно громадян, побудоване до 2011 року.

Відповідний наказ Мінрегіону №79 "Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію та проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будівель, та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, побудованих без дозволу на виконання будівельних робіт ", оприлюднено на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) і опубліковано в «Офіційному віснику України» (№39).

Порядок передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, побудованих в період з 1992 по 2011 рік, а також нескладних громадських будівель і будівель сільськогосподарського призначення (I і II категорій складності).

Приймати в експлуатацію такі об'єкти будуть органи державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2015 року безкоштовно. Відповідне рішення має бути ухвалено протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви власниками земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти будівництва, за результатами технічного обстеження.

Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв. м буде виконуватися за спрощеною процедурою за технічної інвентаризації об'єкта і одним сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації з позначкою в технічному паспорті.

Для об'єктів більшої площі технічна інвентаризація і технічне обстеження проводяться двома різними фахівцями - сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації та сертифікованим фахівцем з технічного обстеження. Відповідно будуть оформлятися два документи - технічний паспорт і технічний звіт про обстеження.

Спрощений порядок прийняття в експлуатацію самовільно зведених індивідуальних житлових і господарських об'єктів і I та II категорій складності в Україні діятиме до 31 грудня 2015 року.

Законом, зокрема, уточнено положення з питань прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, побудованих в період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року без дозволу на виконання будівельних робіт індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди і т.д. I та II категорій складності.

Також протягом двох днів на офіційному сайті Мінрегіону буде розміщена детальна інструкція щодо практичної реалізації процедури прийняття в експлуатацію.

Повернення до списку