Головна > Новини > Прийнято законопроект 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»

Прийнято законопроект 4733-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»

12 Лютого 2017 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності

Президент України Петро Порошенко підписав законопроект № 4733-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення містобудівної діяльності", який був ухвалений Верховною Радою 17 січня 2017 року.

Цей закон спрямований на  розвиток будівельної галузі України, посилення протидії держави проти незаконного будівництва та підвищує відповідальність забудовників за порушення.

Після набрання чинності нового закону, яке відбудеться 10 червня 2017 року, порядок оформлення дозвільних документів при будівництві визначатиметься не за категорією складності об'єкта, а за класом наслідків (незначний, середній, значний). При цьому будівництво об'єктів з середнім та значним класом наслідків здійснюватиметься виключно за дозвільною системою.

Таким чином великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, соціальні об’єкти, торговельно-розважальні комплекси, офісні будівлі будуть зводитись виключно за наявності повного пакету дозвільної документації.

Також посилюється відповідальність державних органів влади, зокрема, посадових осіб органів держархбудконтролю, за прийняті ними рішення.

Разом з тим, Закон максимально спрощує дозвільну систему для об’єктів незначного класу наслідків, які становлять понад 80% від загального обсягу забудови в Україні. Так, будівництво приватних житлових споруд, господарських споруд, невеликих бізнес-об’єктів, складських приміщень можна починати вже на наступний день після подання повідомлення про початок будівельних робіт.

Також норми цього закону дозволить суттєво підвищити рейтинг України в Doing Business та позитивно вплине на розвиток будівельної галузі в цілому.

Повернення до списку