Головна > Cтатті > Які фундаменти використовують на глинистому ґрунті

Які фундаменти використовують на глинистому ґрунті

12 Березня 2015

Будівництво фундаменту на глинистому ґрунті.

Будівництво на різних видах ґрунтів має свої складності. Найскладнішої у будівельників вважається фундамент на глинистому ґрунті з домішками глини; як правило, витрати зростають. На такий ґрунт над поставиш будь який фундамент, що обмежує будівництво.

Будівельники стверджують, що підходящими варіантами є стрічковий і стовпчастий типи фундаменту, вони вважаються стабільною опорою для будівель.

Фактори, що визначають установку фундаменту на ґрунті з домішками глини.

будівництво фундаментаБудівельник, який прийшов на майданчик майбутнього будівництва, повинен знати склад ґрунту і все про ґрунтові води. Ці фактори визначаються інженерними обчисленнями в лабораторії. А ось будівельний досвід підказує, що фундамент закладається нижче позначки промерзання ґрунту, що ліквідує тиск замерзлого шару ґрунту на нижню основу фундаменту.

Наявність ґрунтових вод над позначкою промерзання ґрунту також створює певні складнощі: потрібно осушення ґрунту за допомогою дренажної системи. Буває, що система з відведення ґрунтової води не дає жодних результатів, тоді застосовують будівництво на палях (Петро I закладав північну столицю Росії Санкт-Петербург, використовуючи саме цей метод, так як, місце, обране для будівництва, було болотистим).

На території України ґрунт промерзає досить глибоко - від 1 метра до 2 метрів. Щоб мерзлий ґрунт не створював негативної дії на фундамент, площа навколо котловану, посипають різними будівельними матеріалами.

Особливості організації основи для будинку на ґрунті з домішками глини.

Як ми вже говорили, одним з показників в будівельних роботах - це склад ґрунту, який визначається кількісним показником присутності глини. Ґрунт з домішками глини містить глини до однієї третини. Якщо впливати на такий ґрунт вологою, відбувається її трансформація.

стрічковий фундаментПотрібно знати і видовий склад глини. Глина червоного кольору містить пісок: вода без затримок проходить крізь неї. Глина блакитного кольору перешкоджає проникненню вологи, яку збирає і не пропускає її. Відомості про особливості ґрунту можна отримати після проведення вишукувальних робіт.

Враховуючи особливості ґрунту, вибирають не тільки тип фундаменту, а й вид будови. Будинок на каркасній основі можна побудувати на любому ґрунті, а ось важкі будинку з кам'яними стінами зводяться на потужному фундаменті, який будується на суттєву глибину і може давати усадок. Тому на ґрунт з домішками важкий для будівництва.

Фундамент же, що будується на ґрунті з домішками глини, повинен протистояти різним коливанням.

Стрічковий фундамент - фундамент на ґрунті з домішками глини

Стрічковий фундамент можна використовувати на різних типах ґрунтів, за умови, що підземні води знаходяться досить глибоко.

При зведенні стрічкового фундаменту на глинистому ґрунті, потрібно враховувати, що під нього потрібна глибока траншея, глибина якої перевершує позначку промерзання.

Цей різновид основи можна використовувати як основу для легких дерев'яних та важких кам'яних стін. А сам процес виконання фундаменту вимагає великих виробничих витрат.

Можна зводити і мілкозаглиблений фундамент на глинистому ґрунті, але, не порушуючи при цьому послідовність процесів:

    - прокладання траншеї глибиною до одного метра;
    - укладання піщаної подушки;
    - заливка траншеї бетоном;
    - зведення цегляної надбудови.

Для додання міцності основі для стрічкового фундаменту використовують палі (шуфти), які встановлюють по всій довжині фундаменту, приблизно через метра два.

Стрічковий фундамент, залитий бетонним розчином, може стати основою для будь якого будинку.

Різновид фундаменту на ґрунтах з домішками глини - фундамент з свай (паль)

На будівельному майданчику можуть бути ґрунтові води які знаходяться близько до поверхні, в цьому випадку основою будинку стане фундамент на сваях.

Види паль бувають різними: висячі і стійки палі.

Якщо в будівлі велике вертикальне навантаження, тоді палі підводяться під всі будову: під стінами палі встановлюються прямими рядами, під передбачуваними колонами – кілька разом. Плита із залізобетону, покладена на палі, об'єднує їх в єдину основу, на якій споруджується будинок. Палі забиваються в землю до тих пір, наскільки це можливо (для цього потрібна сваєбійна машина). Можна і «вкрутити» палі в землю (потрібен новий агрегат - гвинтоподібна машина).

При надійному фундаменті виключена будь яка деформація споруди через коливання нестійкого ґрунту.

Варіант - стовпчастий фундамент на глинистому ґрунті

Стовпчастий фундамент - різновид фундаменту на пальовій основі. За твердженням будівельників, він також надійний. На будівельному майданчику свердлять отвори, які проходять глибинну позначку зони промерзання. На дно отвори насипають гравій, спускається асбестоцементна труба, в яку ллється бетонний розчин.

Таким чином, на глинистих ґрунтах можна виконати достатня різноманітність фундаментів-основ, з якого забудовник вибирає найбільш вподобаний варіант.

Повернення до списку