Головна > Cтатті > Як вибрати труби для зовнішньої каналізації

Як вибрати труби для зовнішньої каналізації

25 Лютого 2015

пластикові каналізаційні трубиЗовнішня каналізація служить для відведення стоків від будинку в загальну каналізаційну мережу, вигрібну яму або септик. У зв'язку з тим, що на труби для каналізації діє безліч руйнівних факторів, таких як вага ґрунту і морозне тиснення, вимоги до міцності завжди дуже високі. Адже ремонтувати каналізацію - справа досить трудомістка.


Вибираючи труби для зовнішньої каналізації, необхідно чітко прорахувати їх вартісні і споживчі якості. Традиційно труби для зовнішньої каналізації робили з чавуну, сталі та залізобетону. Необхідно відзначити, що такі вироби мають досить високою механічною міцністю, тому їх застосування актуально, наприклад, при прокладці комунікацій на невеликій глибині під дорогою. Але вони володіють великою масою, вимагають широких траншей та спецтехніки при укладанні. Крім того, труби з металу володіють невисоким терміном служби через корозію. Вимагають додаткової гідроізоляції та залізобетонні конструкції. Крім того, метал і залізобетон володіють недостатньою пластичністю, тому при замерзанні труби з цих матеріалів можуть лопатися і давати тріщини. Ремонт же їх є досить трудомістким, особливо, якщо присутні серйозні деформації.

Альтернативою традиційним є труби ПВХ. Вони досить легко монтуються без використання підйомного обладнання. Траншея для такої каналізації може бути мінімальної ширини, головне, щоб при монтажі не виникало незручностей. Вироби їх ПВХ володіють високою пластичністю і низьку теплопровідність, тому їм не так страшно замерзання або морозне тиснення ґрунту. Якщо ж каналізацію необхідно прокласти під дорогою, ніщо не заважає зробити для неї бетонований канал, або застосувати додаткову зовнішню трубу з бетону або металу.

Іншою відмінною рисою виробів ПВХ є бездоганна гладкість внутрішньої поверхні і відсутність корозії. В результаті, навіть після 10 років експлуатації труба не руйнується і не забивається. Каналізаційні труби з ПВХ бувають двох видів - стандартні, одношарові з гладкою поверхнею - вони стоять гранично недорого і мають середньої міцністю. Другий вид виробів для зовнішньої каналізації є подвійним, причому, верхній шар являє собою міцну гофровану трубу з товстого пластика. Саме гофрована поверхня забезпечує максимальну міцність і жорсткість.

Вартість каналізації з ПВХ набагато нижче, ніж у труб з традиційних матеріалів. А якість і термін служби - вище. У зв'язку з цим, більшість споживачів набуває саме їх. Але і традиційні труби не варто остаточно списувати з рахунків - вони зручні при ремонті старих каналізаційних систем, крім того, вони здатні витримувати високе навантаження і мають високу стійкість до зовнішніх механічних пошкоджень.

Повернення до списку