Головна > Cтатті > Визначення дійсної вартості квартири для продажу

Визначення дійсної вартості квартири для продажу

23 Лютого 2015

оінка нерухомого майнаЯкщо ви оцінюєте квартиру як об'єкт спадщини або потрібна незалежна оцінка вартості квартири для продажу, то фактори її ринкової вартості будуть хвилювати вас подвійно. Невірна оцінка може вилитися в дуже круглу суму. Давайте докладніше розглянемо чинники, що впливають на цінову політику ринку нерухомості.

Отже, для оцінки вартості квартири важливо, в першу чергу, де вона знаходиться (район міста, типу будинку, на якому поверсі). Після враховуються такі характеристики, як кількість житлових кімнат і загальна площа квартири. Зрозуміло, що якщо квартира знаходиться близько паркової зони, то вона буде коштувати дорожче житла, розташованого в безпосередній близькості від промислового підприємства. Наявність транспортних гілок поблизу квартири (наприклад, метро) значно підвищує її вартість на ринку. У разі проходження лінії метро на дуже близькій відстані від будинку, ціна на квартиру в ньому буде менше ринкової.

На вартість квартири впливають такі параметри будинку, в якому вона розташована: рік його зведення, загальний стан будинку, чи був капітальний ремонт, з чого зроблені перекриття, збереження під'їздів і парадних сходів, чи є місце для автомобіля. Якщо будинок типової будівлі, то на вартість квартири в ньому, в першу чергу, впливає кількість кімнат. Якщо ж будинок елітної споруди, то тут пріоритет при незалежній оцінці вартості квартири для продажу віддають її площі.

Поверх, на якому розміщується квартира, також має важливе значення. Правда, для житла в типовому будинку на першому поверсі в тихому районі міста вартість буде менше, ніж для знаходиться в центральній жвавій частині міста. Нехай квартира також розташована на першому поверсі, але на її базі можна відкрити, наприклад, магазин, тому її вартість відразу підвищується.

Оцінити реальну ринкову вартість свого житла ви можете декількома способами. Один з них - довідатися про квартири, які продаються у вашому районі. Другий спосіб: ви можете використовувати спеціальні online-сервіси, які надають можливість дізнатися вартість житла. Є ще один спосіб - звернутися до оцінювача за консультацією. Такий фахівець дасть вам повну інформацію про нижньої і верхньої межі ціни вашої квартири.

Повернення до списку