Головна > Cтатті > Вибір якісної ванни

Вибір якісної ванни

19 Жовтня 2015 ВаннаЩо може бути приємніше, ніж після довгого робочого дня похлюпатися в теплій, розслаблюючій ванні. Але перш, ніж віддатись млості і насолоджуватися усіма радощами подібного проведення часу, слід звернути свою увагу на те, яку ванну вибрати. Від даного рішення буде залежати її довговічність і надійність. Тому уважно порівняйте всі плюси і мінуси, щоб потім не витрачати кошти і час на ремонтні роботи.


Перші місця серед рейтингів покупців займають чавунні і акрилові ванни. Обидві користуються небувалим попитом, і здатні підкорити серце навіть найвибагливішого домовласника. Прийнято вважати, що чавунні, в результаті їх надмірної ваги, більш призначені для дачі або котеджу, а ось акрилові прекрасно впишуться в малогабаритній квартирці, але вибір все ж індивідуальний і залежить тільки від Вас.

Чи варто купити чавунну ванну? На це питання допоможе відповісти, наведений нижче, список її позитивних і негативних якостей.

Переваги:

    Економія гарячої води. Виконана з чавуну, вона довгий час зберігатиме тепло, завдяки мізерною теплопровідності.
    Надійність і міцність. Навіть через багато років, ванна буде як новенька. Для неї не будуть представляти загрози падіння будь-яких предметом. Емаль постраждає, тільки якщо ви цілеспрямовано будете бити її молотком, але навряд чи розсудливі люди підуть на подібне.
    Шумопоглинання. Ніхто з близьких не буде скаржитися на гучні сплески води і не буде обдаровувати Вас гнівними поглядами після кожного прийняття ванни.
    Простота утримання. Можна не хвилюватись, що чистячі засоби нашкодять або ж через надто гаряча вода призведе до руйнування емалі.

  Недоліки:

    Вага. Цей пункт можна частково віднести і до переваг, адже завдяки йому набувається стійкість, але от істотно ускладнюється процес транспортування і установки.
    Слизька поверхня. Великий ризик забоїв, без використання спеціального гумового килимка для купання.

Після вищезгаданого перейдемо до розгляду опонента. Можливо все ж варто відмовитися від чавуну і купити акрилову ванну? Вони більш популярні, та й вибір буде більш великий, так як працювати з даним матеріалом набагато легше, створюючи різні вишукані форми.

Переваги:

   Чавунна ванна Малі габарити. Вага значно менша, а це полегшує перевезення і кріплення.
    Простота установки. Для фіксування використовується спеціальний, регульований каркас, і виріб легко розташувати, не витрачаючи зайвий час.
    Безпека. Поверхня зручна і не становить ризику, так що можна не боятися посковзнутися.
    Низька теплопровідність.
    Легкість в обслуговуванні. Прибирання проходить досить легко, і навіть якщо утворилася подряпина, на виручку прийде лист наждачного паперу і проблема буде вирішена.
    Великий вибір форм. Залежно від інтер'єру, можна підібрати ванну на будь-який смак.

  Недоліки:

    Ненадійність. Найменше вплив металевим або розпеченим предметом і на ванній залишиться відмітина. Тому варто уникати паління поруч з акриловими виробами і бути акуратніше.
    Недовгий термін служби. Через пару років може знадобитися ремонт, через деформації, в результаті яких краю ванною можуть зміститися.

Ми описали основні переваги і недоліки чавунних і акрилових ванн, що допоможе зробити Вам свій вибір.

Повернення до списку