Головна > Cтатті > Топографічна зйомка в будівництві

Топографічна зйомка в будівництві

7 Вересня 2015 Топоргафічна зйомка ділянки

Для будь-якого великомасштабного будівництва обов'язково необхідна топографічна зйомка, яка включає в себе досить об'ємний комплекс робіт:

- Обстеження ділянки, на якому буде проводитись будівництво;
- Зйомка цієї земельної ділянки;
- Обробка отриманої інформації.

Після проведеного обстеження складають топографічний план з усіма подробицями, який послужить основою проекту споруди. На цьому плані необхідно зобразити реальний стан кожного об'єкта на місці будівництва, враховуючи їх розміри. У роботи по топографічній зйомці включені:

- Збір первинних даних (польові роботи);
- Експериментальні (камеральні) роботи.

Для затвердження будівельного проекту, топографічна зйомка - є обов'язковою! Завдяки наявності топографії будівельний майданчик має окреслені межі. Крім того, саме топографічні знімки дають можливість визначити технічне завдання і скласти докладний порядок робіт.

Роботи з топозйомки проводяться протягом тривалого часу і відносяться до розряду складних, що зобов'язує фахівців бути достатньо професійними, кваліфікованими і досвідченими. При цьому використовується спеціалізоване обладнання, яке також вимагає великих знань.

Зйомка топографічного і геодезичного плану на ділянці передбачуваного будівництва повинна бути виконана обов'язково! Але цим її необхідність не обмежується. Таку зйомку потрібно проводити, якщо відбувається облаштування наземних та підземних комунікаційних споруд або оформлення генерального плану території.

Якщо передбачається споруда цілого котеджного селища, великого торгівельного центру або складу, то обов'язково проводять не тільки топозйомку ділянки забудови, а й усієї навколишньої місцевості!

Отже, топографічна зйомка обов'язкова при:

- Створенні генерального плану ділянки;
- Створенні креслення (робочого);
- Капітальній забудові;
- Отримання дозволу на вертикальне планування;
- Створенні докладного плану влаштування підземних комунікацій та мереж;
- Якщо є необхідність прив'язати будівлю до будівельних дільниць;
- Коли йдуть роботи із землеустрою, проектування доріг та ін.

Такі комплексні роботи високого рівня складності можуть виконати тільки спеціалізуються досвідчені організації з необхідним обладнанням. Коли роботи з будівництва виконані в повному обсязі, то роблять виміри і перевіряють стійкість споруди. І тільки після такого складного комплексу робіт - можна зробити висновок про можливу деформації через сил природи чи інших технічно спрямованих причин.

Повернення до списку