Головна > Cтатті > Дослідження ґрунтів перед будівництвом.

Дослідження ґрунтів перед будівництвом.

10 Березня 2015

наслыдки просадки грунтуҐрунти - це породи, що залягають у верхніх шарах земної кори, і служать матеріалом для самої споруди, середовищем для розміщення в них завдань, матеріалом для основи будівель. Ґрунт під будовою сприймає сили і навантаження самої будівлі. Фундамент має властивість стискатися і деформуватися. Споруда зазвичай дає осадку рівномірно на кілька міліметрів. Якщо цього не відбувається, то будівля може тріснути або зруйнуватися. Причиною цьому можуть служити неправильні розрахунки ґрунту. Тому першою справою інженери проводять дослідження ґрунту для будівництва, вивчають хімічний аналіз ґрунту, її фізико-механічні властивості: однорідність, вологопоглинність, пластичність, стисливість, разрихлюваність. Так як він приймає всі навантаження від будови.

Сьогодні виділяють кілька видів ґрунту. Розглянемо їх.

Скельний ґрунт є найнадійнішим завдяки своїм жорстким структурним зв'язкам кристалізаційного типу. Вона стійка до руйнування і деформації, дуже безпечна для зведення будівель. Так як залягання зазвичай представлено у вигляді масиву, то зводити фундамент споруди можна без заглиблення, прямо на поверхні.

Ґрунти, що містять великі уламки, в основі мають незцементовані елементи, і складаються, як правило, з піску і великих кам'яних порід. Вести будівництва фундаменту на такому ґрунті можна, поглибивши його на 0,5-1 м. Земля практично не деформується. Дані ґрунти поділяють на два типи: щебеневий і дресвяный.

Далі розглянемо аналіз ґрунту, який містить велику кількість піску. Відповідно, в такому ґрунті знаходиться більше 50% дрібного матеріалу порід, які не володіють пластичністю. Піщаний ґрунт підрозділяється на види за розміром і вхідні в нього частинки: пилуватий, дрібний, середній, великий, гравелистий.

Далі йдуть суглинки і супесь. Це земля, яка за своїм складом і властивостями знаходиться між піском і глиною. Вона не може бути використана як основа для будівництва. Так суглинки є слабкими в сухому вигляді і клейкими у вологому стані ґрунтами. Вони мають вигляд грудок і шматків з піском. Супісок непластична у вологому вигляді, з легкістю кришиться, рветься при найменшому тиску.

Глинисті ґрунти названі так через великої кількості в них відповідно глини і є продуктом природного руйнування гірських порід. Вони клейкі, тягучі і податливі, при морозах набухають, а при тиску спотворюються. Під час дослідження ґрунту для будівництва було враховано, що фундамент будівлі поглиблюють на глибину промерзання ґрунту.

Леси і лесовидні ґрунти вимагають додаткових підготовчих робіт перед будівництвом, так як змінюють свої властивості після зволоження.

Зустрічається також і торф'яна земля. У ній багато домішок органічного походження, які руйнують фундамент, якщо попередньо не оброблені. Інакше будівництво заборонено. Торф також являє собою горючу речовину і це треба враховувати.

Тип ґрунту відіграє важливу роль при проектуванні будинків. Враховувати треба і те, що різні види ґрунтів ведуть себе по-різному в певних погодних умовах при зміні температур від сезону до сезону. Для вирішення цих завдань при зведенні будинків застосовують різні способи, один з яких це застосування фундаментів різних видів.


Замовте обстеження ґрунту тут.

Повернення до списку