Головна > Cтатті > Для чого потрібне межування

Для чого потрібне межування

2 Липня 2015 Межування ділянкиЯк вже багато хто знає, межування земельних ділянок необхідно проводити для визначення їх меж, при цьому існує думка, що без проведення даного виду геодезичних робіт стають неможливими будь-які операції з земельними ділянками. Однак насправді це не зовсім так - відповідно до законодавства, для купівлі, продажу, дарування та інших операцій із земельними ділянками не обов'язково проводити їх межування.
 
Межування земельної ділянки - це комплекс геодезичних робіт, які допомагають визначити чіткі межі того чи іншого земельного наділу. Іноді також проводиться додатково топографічна зйомка - зазвичай вона потрібна для великих ділянок, а для невеликих земельних наділів цей вид геодезичних робіт проводиться найчастіше для подальшої проводки комунікацій.

 До безумовних плюсів проведення межування земельних ділянок належить визначення чітких і зрозумілих кордонів земельного наділу - маючи чіткі межі, можна не турбуватися з приводу того, що думають сусіди, якщо ваша ділянка не обгороджена, так як відомості про ділянку внесені до кадастрового паспорту і не дозволять комусь зазіхнути на вашу землю. Відповідно, якщо в майбутньому хтось із сусідів «випадково» присвоїть собі шматочок вашої землі, то в суді спір буде вирішено на вашу користь. Крім того, межування дозволяє абсолютно законно додати до свого земельного наділу невеликий шматочок «нічийної» землі. Кількість соток, які можна додати до ділянки, встановлено певними нормами - зазвичай це не більше 10% від вже існуючого ділянки або 4 соток.

Очевидною ознакою до проведення межування ділянки є складність її форми - якщо ваш ділянка не квадратна або прямокутна, то найкраще провести межування землі, щоб визначити її чіткі межі. Однак у даного виду геодезичних робіт є і недоліки. У деяких випадках межування спонукає до суперечки між сусідами і тому для реєстрації земельного наділу зі спірними кордонами потрібно буде отримати документ про дозвіл межового спору. А зробити це можна тільки в суді, причому в гіршому випадку суд може розтягнутися на роки. Крім того, отримання межової справи і кадастрового паспорта не вбереже від зміни норм, правил або законів у майбутньому, і така зміна більш ніж можливо, враховуючи те, наскільки сильно змінилося земельне право за останні 20-30 років.

Вирішувати, чи варто проводити межування земельної ділянки чи ні, повинні Ви самі - необхідно прорахувати всі можливі ризики розвитку межових суперечок з сусідами, ретельно обміркувати всі плюси і мінуси. Тільки після цього можна приймати таке важливе рішення.

Для вирішення земельних суперечок слід звернутись до фахівців у цій галузі, які нададуть кваліфіковану консультацію і допомогу у цьому питанні.

Повернення до списку