Головна > Cтатті > Будівельно-технічна експертиза при переплануванні

Будівельно-технічна експертиза при переплануванні

22 Липня 2015 Будівельно-технічна експертизаПісля внесення змін до Житлового кодексу України в статтях 100 (Переобладнання і перепланування жилого будинку і жилого приміщення) і 152 (Порядок проведення переобладнання і перепланування приміщень приватного житлового фонду) для перепланування або переобладнання жилого будинку чи приміщення, якщо не передбачено втручання в несучі конструкції та/або або інженерні системи загального користування не потрібно дозволу на їх виконання. А після здійснення таких робіт, введення переобладнаного об’єкта в експлуатацію вже не потрібне.

Але залишилось ще багато нюансів невідомих пересічній людині, тому слід пам’ятати, що перепланування квартири - багатоетапний і трудомісткий процес, який, крім чималих грошових вкладень, вимагає законних підстав. Для цього від власника приміщення потрібно зібрати певний пакет документів, який подається на розгляд у відповідні інстанції. Цей пакет включає в себе копію паспорта власника; підтвердження права власності на дану нерухомість; згода всіх осіб, зареєстрованих в даній квартирі, а також сусідів; техпаспорт; план будівлі і, власне сам проект перепланування. Останній повинен бути складений на основі певних технічних і санітарних норм. Тому ще на етапі його розробки має сенс звернутися за допомогою до експертів, які надають такий вид послуг, як будівельно технічна експертиза.

Чому це необхідно ні для кого не секрет, що самовільне проведення складних перепланувань, таких як знос несучої стіни (частковий), об'єднання кімнат, перенесення санвузлів, може завдати непоправної шкоди всій будівлі, порушити цілісність його конструкції, привести його в аварійний стан. Подальше проживання в такому будинку може бути небезпечним для всіх його жителів.

Будівельно-технічна експертиза допоможе визначити, наскільки ваш план відповідає технічним і санітарним нормам, оцінити ступінь зношеності конструкції, її готовність до ремонтних робіт.

Незаконна ж перепланування несе за собою адміністративну відповідальність. Господарю житлової площі необхідно буде виплатити штраф і за свій рахунок повернути квартиру в первинний стан. Погоджений з фахівцями план перепланування та висновок експерта стануть гарантією того, що заяву на дозвіл проведення подібних дій буде прийнято і схвалено у державній інстанції.

Повернення до списку